Zapewne już słyszeliście, że w marcu organizujemy weekend Move Your DNA. Jest to dla nas wyjątkowe wydarzenie, ponieważ odbędzie się w Polsce po raz pierwszy. Warsztaty są przeznaczone dla amatorów i profesjonalistów. Interesujesz się ruchem odżywczym? Pragniesz świadomie zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie? Idea nutritious movement, promowana przez Katy Bowman jest Ci bliska? Oto pięć powodów, dla których musisz tam być!

  1. Dla każdego

Warsztaty Move Your DNA Weekendsą przeznaczone zarówno dla osób związanych zawodowo z ruchem, sportem, mobilnością, jak i dla laików zainteresowanych ruchem odżywczym.

Jeśli właśnie rozpoczynasz praktykę ruchu naturalnego, ćwiczenia będziesz wykonywać w zakresie, na który pozwalają Twoje obecne możliwości ruchowe. Jeśli jesteś profesjonalistą, wspólnie z instruktorem określisz punkty w ciele, nad którymi musisz popracować oraz techniki pracy.

  1. Praktyka ponad teorią

Książka Katy Bowman Move Your DNA. Restore Your Health Through Natural Movement. zawiera masę przydatnych informacji i wskazówek. Przejrzyste rozdziały prowadzą nas przez kolejne zestawy ćwiczeń korygujących. Znajdziemy tam wiele sugestii, jak zmienić codzienne nawyki, odzyskać mobilność, pozbyć się bólu i ograniczeń.

Jednak dopiero spotkanie na żywo z nauczycielem i społecznością ludzi zainteresowanych ruchem naturalnym, pozwoli Ci odkryć swój sposób na wdrożenie w życie cennych zaleceń z książki. Dzięki wspólnej praktyce i wsparciu instruktorów, o wiele łatwiej będzie Ci wejść na nową drogę:)

Jak powiedziała w rozmowie z Joanną instruktorka warszatatów, Galina Ivanova Denzel: „Wybieramy ćwiczenia, praktyki, idee, czerpiemy je z książki i dosłownie instalujemy w ciałach uczestników warsztatów, to jest coś jak software update

Galina podkreśla też, że warsztaty zmieniają naszą świadomość własnego ciała: „To nie tylko poczucie, że robisz coś dobrze. To pewność, że tak jest.”

  1. Dla zapracowanych

Wprowadzanie nowych aktywności, korygowanie nawyków, określenie prawidłowej postawy ciała czy wybór optymalnego zestawu ćwiczeń – to wszystko wymaga czasu. W zabieganiu i zapracowaniu, obiecujemy sobie, że w końcu się za to weźmiemy. Ale prawda jest taka, że będziemy to odkładać do momentu, gdy nasze ciała naprawdę mocno zaprotestują.

Galina Ivanowa Denzel zapewnia nas, że „Jeden Move Your DNA Weekend daje nam tyle, co kilka lat samodzielnej praktyki.”Ma to ogromne znaczenie, również dla osób profesjonalnie zajmujących się ruchem. Osteopaci, fizjoterapeuci, nauczyciele jogi, trenerzy – spotykają swoich pacjentów, uczniów raz na jakiś czas. Czasem odstępy pomiędzy wizytami wynoszą kilka miesięcy. W tym okresie dobroczynne właściwości terapii czy zabiegów mogą zostać zniweczone przez nieprawidłowe nawyki. I wracamy do punktu wyjścia.

Warsztaty nauczą profesjonalistów, jak wyposażyć pacjenta, ucznia, w skuteczne narzędzia do codziennej pracy i dzięki temu zwiększą skuteczność swoich zabiegów i praktyk.

Amatorzy zaś, otrzymają kompletny pakiet indywidualnie dobranych zaleceń, które będą mogli wdrożyć od razu po zakończeniu warsztatów. Dotychczasowa praktyka pokazuje, że jest to ogromnie motywujący i skuteczny bodziec do dalszego samorozwoju. Kiedy odkrywasz, że potrafisz ruszać się w taki sposób, że plecy, kolana, łokcie – przestają boleć, jesteś w stanie zrobić naprawdę wiele, by ten dobry stan utrzymać 😉

  1. Stan zdrowia nie jest przeszkodą

Katy Bowman w swoich książkach przypomina nam regularnie, do jakiego ruchu nasze ciała zostały stworzone (np. używanie rąk do zwisania czy kołysania się). Nie musisz się jednak obawiać, że podczas warsztatów będziesz skakać przez rwący potok albo wspinać się na drzewa. Każde ćwiczenie czy ruch można wykonać w zakresie, który odpowiada Twoim obecnym możliwościom. Co więcej, nawiążesz głębszy kontakt z własnym ciałem i może się okazać, że Twoja sprawność jest o wiele większa niż Ci się wydawało!

  1. Dowiesz się, jak chodzić boso

Niby banał, prawda? Tymczasem na co dzień chodzimy w butach o sztywnej podeszwie i nasze stopy pozostają w uśpieniu.

Podczas warsztatów nauczyciele przekażą Ci wiedzę na temat rodzajów obuwia minimalistycznego oraz barefoot. Będziesz także doskonalić swój chód pod okiem instruktora.

I jeszcze dostaniesz zniżkę na buty minimalistyczne Tadeevo 😉

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się na Move Your DNA Weekend: https://motivity.pl/move-your-dna/

Zobacz film promujący warsztaty: https://youtu.be/8KvfnfdIl7A

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/316931972230912/

Książkę Move Your DNAKaty Bowman możesz kupić tutaj:

https://www.fizjopress.pl/sklep/k-bowman-move-your-dna/

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz